Kontakt

Vælg afdeling

  • Kgs. Lyngby
  • København
  • Ejby
  • Ishøj

Kgs. Lyngby
Firskovvej 33, 2800 Kgs. Lyngby
Telefon: 4588 6600
Email: info.lyngby@jan-nygaard.dk 
CVR: ​17858092


Vores åbningstider

Salgsafdeling

Mandag - fredag: kl. 09:00 - 17:30
​Lørdag: Lukket
​Søndag: kl. 11:00 - 15:00


Øvrige åbningstider

Salgsafdeling

18-04-2019: Lukket (Skærtorsdag)
19-04-2019: Lukket (Langfredag)
​​20-04-2019: Lukket
​21-04-2019: Lukket (Påskedag)
22-04-2019: 11.00 - 15.00 (2. påskedag)​

17-05-2019: Lukket (Store bededag)​

30-05-2019: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

09-06-2019: Lukket (Pinsedag)
10-06-2019: 11.00 - 15.00 (2. pinsedag)​

24-12-2019: Lukket (Juleaftensdag)
25-12-2019: Lukket (1. juledag)
​​26-12-2019: Lukket (2. juledag)​

31-12-2019: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01-01-2020: Lukket (Nytårsdag)​


Medarbejdere

  • BMW
  • BMW Premium Selection
  • BMW Corporate Sales
  • Product Geniuses
  • FlexLeasing
  • MINI


Anders Trane Madsen
Salgskonsulent - BMW
anders.madsen@jan-nygaard.dk


Michael Zschau
Brand Manager - BMW
michael.zshau@jan-nygaard.dk


Rasmus Tange
Salgselev
rasmus.tange@jan-nygaard.dk


Brian Juel
Salgskonsulent - BMW
brian.juel@jan-nygaard.dk


Tobias Andersen
Salgskonsulent - BMW
tobias.andersen@jan-nygaard.dk


Christoffer Østerby
Salgskonsulent - Diplomatic Sales
cos@jan-nygaard.dk


Bjørn Lauritsen
Salgskonsulent - BMW
bjoern.lauritsen@jan-nygaard.dk


Michael Carlsen
Salgskonsulent - BMW
michael.carlsen@jan-nygaard.dk


Michael Rasmussen
Salgsdirektør
michael.rasmussen@jan-nygaard.dk


Emil Empacher
Salgskonsulent - BMW
emil.empacher@jan-nygaard.dk


Peter Egelund
Salgselev - BMW
peter.egelund@jan-nygaard.dk


Roberto Brasa
Salgschef - Premium Selection
roberto.brasa@jan-nygaard.dk


Anders Belsø
Brand Manager - Premium Selection
anders.belso@jan-nygaard.dk


Mark Rou
Salgskonsulent - Premium Selection
mark.rou@jan-nygaard.dk


Philip Rou
Salgskonsulent - Engros
philip.rou@jan-nygaard.dk


Christian Valeur
Salgskonsulent - Corporate Sales
christian.valeur@jan-nygaard.dk


Jørn Krogsgaard-Jensen
Salgskonsulent - Corporate Sales
jkj@jan-nygaard.dk


Kasper Larsen
Salgskonsulent - Corporate Sales
kasper.larsen@jan-nygaard.dk


Nicholas Bech
Salgskonsulent - Corporate Sales
nicholas.bech@jan-nygaard.dk


Carmina Skytte
Product Genius
carmina.skytte@jan-nygaard.dk


Christoffer Mikkelsen
Product Genius
christoffer.mikkelsen@jan-nygaard.dk


Emil Juel Petersen
Product Genius
emil.petersen@jan-nygaard.dk


Niclas Storgaard
Teamleder - Product Genius
niclas.storgaard@jan-nygaard.dk


Andreas Randrup
Salgskonsulent - FlexLeasing
andreas.randrup@jan-nygaard.dk


Lars Mortensen
Salgskonsulent - FlexLeasing
lars.mortensen@jan-nygaard.dk


Simon Hansen
Brand Manager - MINI
simon.hansen@jan-nygaard.dk


Julius Max Møller
Salgskonsulent - MINI
julius.moeller@jan-nygaard.dk


Mathias Rasmussen
Salgskonsulent - MINI
mathias.rasmussen@jan-nygaard.dk

København
Englandsvej 389, 2770 Kastrup
Telefon: 3259 4611
Email: info.kobenhavn@jan-nygaard.dk 
CVR: ​17858092


Vores åbningstider

Salgsafdeling

Mandag - fredag: kl. 09:00 - 17:30
​Lørdag: Lukket
​Søndag: kl. 11:00 - 15:00

Service

Mandag - fredag: kl. 07:30 - 17:30

Skadeservice

Mandag - fredag: kl. 07:30 - 17:30

​Taksering af skader:
​Mandag - torsdag: kl. 8:00 - 15:00
​Fredag: kl. 8:00 - 14:00

Reservedele & Tilbehør

Mandag - torsdag: kl. 08:00 - 16:00
​Fredag: kl. 08:00 - 15:30


Øvrige åbningstider

Salgsafdeling

18-04-2019: Lukket (Skærtorsdag)
19-04-2019: Lukket (Langfredag)
​​20-04-2019: Lukket
​21-04-2019: Lukket (Påskedag)
22-04-2019: 11.00 - 15.00 (2. påskedag)​

17-05-2019: Lukket (Store bededag)​

30-05-2019: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

09-06-2019: Lukket (Pinsedag)
10-06-2019: 11.00 - 15.00 (2. pinsedag)​

24-12-2019: Lukket (Juleaftensdag)
25-12-2019: Lukket (1. juledag)
​​26-12-2019: Lukket (2. juledag)​

31-12-2019: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01-01-2020: Lukket (Nytårsdag)​

Service

18-04-2019: Lukket (Skærtorsdag)
19-04-2019: Lukket (Langfredag)
​​20-04-2019: Lukket
​21-04-2019: Lukket (Påskedag)
22-04-2019: Lukket (2. påskedag)​

17-05-2019: Lukket (Store bededag)​

30-05-2019: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

09-06-2019: Lukket (Pinsedag)
10-06-2019: Lukket (2. pinsedag)​

24-12-2019: Lukket (Juleaftensdag)
25-12-2019: Lukket (1. juledag)
​​26-12-2019: Lukket (2. juledag)​

31-12-2019: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01-01-2020: Lukket (Nytårsdag)​

Skadeservice

18-04-2019: Lukket (Skærtorsdag)
19-04-2019: Lukket (Langfredag)
​​20-04-2019: Lukket
​21-04-2019: Lukket (Påskedag)
22-04-2019: Lukket (2. påskedag)​

17-05-2019: Lukket (Store bededag)​

30-05-2019: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

09-06-2019: Lukket (Pinsedag)
10-06-2019: Lukket (2. pinsedag)​

24-12-2019: Lukket (Juleaftensdag)
25-12-2019: Lukket (1. juledag)
​​26-12-2019: Lukket (2. juledag)​

31-12-2019: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01-01-2020: Lukket (Nytårsdag)​

Reservedele & Tilbehør

18-04-2019: Lukket (Skærtorsdag)
19-04-2019: Lukket (Langfredag)
​​20-04-2019: Lukket
​21-04-2019: Lukket (Påskedag)
22-04-2019: Lukket (2. påskedag)​

17-05-2019: Lukket (Store bededag)​

30-05-2019: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

09-06-2019: Lukket (Pinsedag)
10-06-2019: Lukket (2. pinsedag)​

24-12-2019: Lukket (Juleaftensdag)
25-12-2019: Lukket (1. juledag)
​​26-12-2019: Lukket (2. juledag)​

31-12-2019: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01-01-2020: Lukket (Nytårsdag)​


Medarbejdere

  • BMW
  • BMW Corporate Sales
  • Product Geniuses


Daniel Bach Jensen
Salgskonsulent - BMW
daniel.jensen@jan-nygaard.dk


Oliver Lønberg Petersen
Salgselev
oliver.petersen@jan-nygaard.dk


Kasper Rasmussen
Salgskonsulent - BMW
kasper.rasmussen@jan-nygaard.dk


Nicki Manhattan
Salgschef
nicki.manhattan@jan-nygaard.dk


Lucas Møller Creutzberg
Salgskonsulent - BMW
lucas.creutzberg@jan-nygaard.dk


Cecilie Reim
Salgselev
cecilie.reim@jan-nygaard.dk


Claus Kirkegaard
Head of Corporate Sales
claus.kirkegaard@jan-nygaard.dk


Emilie Naomi Fick
Salgskonsulent - Corporate Sales
emilia.fick@jan-nygaard.dk


Mathias Weber
Product Genius
mathias.weber@jan-nygaard.dk

Glostrup
Erhvervsvej 1, 2600 Glostrup
Telefon: 4588 6600
Email: info@jan-nygaard.dk
CVR: ​17858092


Vores åbningstider

Service

Mandag - fredag: kl. 07:00 - 17:30

Aflevering/afhentning af bil:
Mandag - fredag: kl. 7:00 - 17:30
Efter aftale: kl. 17:30 - 21:00

Skadeservice

Mandag - fredag: kl. 08:00 - 16:00

Taksering af skader:
Mandag - fredag: kl. 9:00 - 15:00

Reservedele & Tilbehør

Mandag - torsdag: kl. 08:00 - 16:00
​Fredag: kl. 8:00 - 15:30


Øvrige åbningstider

Service

18-04-2019: Lukket (Skærtorsdag)
19-04-2019: Lukket (Langfredag)
​​20-04-2019: Lukket
​21-04-2019: Lukket (Påskedag)
22-04-2019: Lukket (2. påskedag)​

17-05-2019: Lukket (Store bededag)​

30-05-2019: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

09-06-2019: Lukket (Pinsedag)
10-06-2019: Lukket (2. pinsedag)​

24-12-2019: Lukket (Juleaftensdag)
25-12-2019: Lukket (1. juledag)
​​26-12-2019: Lukket (2. juledag)​

31-12-2019: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01-01-2020: Lukket (Nytårsdag)​

Skadeservice

18-04-2019: Lukket (Skærtorsdag)
19-04-2019: Lukket (Langfredag)
​​20-04-2019: Lukket
​21-04-2019: Lukket (Påskedag)
22-04-2019: Lukket (2. påskedag)​

17-05-2019: Lukket (Store bededag)​

30-05-2019: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

09-06-2019: Lukket (Pinsedag)
10-06-2019: Lukket (2. pinsedag)​

24-12-2019: Lukket (Juleaftensdag)
25-12-2019: Lukket (1. juledag)
​​26-12-2019: Lukket (2. juledag)​

31-12-2019: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01-01-2020: Lukket (Nytårsdag)​

Reservedele & Tilbehør

18-04-2019: Lukket (Skærtorsdag)
19-04-2019: Lukket (Langfredag)
​​20-04-2019: Lukket
​21-04-2019: Lukket (Påskedag)
22-04-2019: Lukket (2. påskedag)​

17-05-2019: Lukket (Store bededag)​

30-05-2019: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

09-06-2019: Lukket (Pinsedag)
10-06-2019: Lukket (2. pinsedag)​

24-12-2019: Lukket (Juleaftensdag)
25-12-2019: Lukket (1. juledag)
​​26-12-2019: Lukket (2. juledag)​

31-12-2019: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01-01-2020: Lukket (Nytårsdag)​


Ishøj
Baldersbækvej 13, 2635 Ishøj
Telefon: 4345 9933
Email: ishoj@jan-nygaard.dk 
CVR: ​17858092


Vores åbningstider

Service

Mandag - fredag: kl. 07:30 - 16:30

Reservedele & Tilbehør

Mandag - fredag: kl. 08:00 - 16:00
​Fredag: 08:00 - 15.30


Øvrige åbningstider

Service

18-04-2019: Lukket (Skærtorsdag)
19-04-2019: Lukket (Langfredag)
​​20-04-2019: Lukket
​21-04-2019: Lukket (Påskedag)
22-04-2019: Lukket (2. påskedag)​

17-05-2019: Lukket (Store bededag)​

30-05-2019: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

09-06-2019: Lukket (Pinsedag)
10-06-2019: Lukket (2. pinsedag)​

24-12-2019: Lukket (Juleaftensdag)
25-12-2019: Lukket (1. juledag)
​​26-12-2019: Lukket (2. juledag)​

31-12-2019: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01-01-2020: Lukket (Nytårsdag)​

Reservedele & Tilbehør

18-04-2019: Lukket (Skærtorsdag)
19-04-2019: Lukket (Langfredag)
​​20-04-2019: Lukket
​21-04-2019: Lukket (Påskedag)
22-04-2019: Lukket (2. påskedag)​

17-05-2019: Lukket (Store bededag)​

30-05-2019: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

09-06-2019: Lukket (Pinsedag)
10-06-2019: Lukket (2. pinsedag)​

24-12-2019: Lukket (Juleaftensdag)
25-12-2019: Lukket (1. juledag)
​​26-12-2019: Lukket (2. juledag)​

31-12-2019: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01-01-2020: Lukket (Nytårsdag)​



SKRIV TIL OS
Hvis De har spørgsmål. eller du ikke fandt hvad du søgte, så er vi altid klar til at hjælpe Dem.
Skriv til os, så vil vi kontakte Dem hurtigst muligt.


FIND JAN NYGAARD AS

Kgs. Lyngby
Firskovvej 33
2800 Kgs. Lyngby
Telefon:
4588 6600
Mail:
Skriv til os
København
Englandsvej 389
2770 Kastrup​
Telefon:
3259 4611
Mail:
Skriv til os
Ishøj
Baldersbækvej 13
2635 Ishøj​
Telefon:
4345 9933
Mail:
Skriv til os
Ejby
Erhvervsvej 1-7
2600 Glostrup
Telefon:
4588 6600
Mail:
Skriv til os