Find os

Vælg afdeling


Kgs. Lyngby
Firskovvej 33, 2800 Kgs. Lyngby
Telefon: 4588 6600
Email: info.lyngby@jan-nygaard.dk 
CVR: ​17858092


Vores åbningstider

Salgsafdeling

Mandag - fredag: kl. 09:00 - 17:30

Lørdag: Lukket (dog åbent den 13/11 kl 11.00 - 16.00)

​Søndag: kl. 11:00 - 16:00


Øvrige åbningstider

Salgsafdeling

01.04.2021: Lukket (Skærtorsdag)
02.04.2021: Lukket (Langfredag)
​​03.04.2021: Lukket
​04.04.2021: Lukket (Påskedag)
05.04.2021: kl. 11-15 (2. påskedag)​

17.04.2021: kl. 11.00-15.00

24.04.2021: kl. 11.00-15.00

30.04.2021: Lukket (Store bededag)​

01.05.2021: kl. 11.00-15.00

13.05.2021: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

23.05.2021: Lukket (Pinsedag)
24.05.2021: kl. 11-15 (2. pinsedag)​

05.06.2021: Lukket (Grundlovsdag)

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​


Medarbejdere


Michael Zschau
Salgschef - BMW
mz@jan-nygaard.dk


Tobias Andersen
Salgskonsulent - BMW
tobias.andersen@jan-nygaard.dk


Jonas Rønnov
Salgselev - BMW
jonas.roennov@jan-nygaard.dk


Brian Juel
Salgskonsulent - BMW
brian.juel@jan-nygaard.dk


Christoffer Østerby
Salgskonsulent - Diplomatic Sales
cos@jan-nygaard.dk 


Bjørn Lauritsen
Salgskonsulent - BMW
bjoern.lauritsen@jan-nygaard.dk


Michael Wahl
Salgskonsulent - BMW
michael.wahl@jan-nygaard.dk


Lucas Møller Creutzberg
Salgskonsulent - BMW
lucas.creutzberg@jan-nygaard.dk


Nderim Halili
Salgskonsulent - BMW
nderim.halili@jan-nygaard.dk


Anders Belsø
Brand Manager - PreOwned

anders.belso@jan-nygaard.dk


Philip Rou
Salgskonsulent - Engros

philip.nielsen@jan-nygaard.dk


Anders Trane Madsen
Salgskonsulent - PreOwned
anders.madsen@jan-nygaard.dk


Rasmus Tange
Salgskonsulent - PreOwned
rasmus.tange@jan-nygaard.dk


Christian Valeur
Salgskonsulent - Corporate Sales
christian.valeur@jan-nygaard.dk


Jørn Krogsgaard-Jensen
Salgskonsulent - Corporate Sales
jkj@jan-nygaard.dk


Nicholas Bech
Salgskonsulent - Corporate Sales
nicholas.bech@jan-nygaard.dk


Carmina Skytte
Product Genius
carmina.skytte@jan-nygaard.dk


William Højfeldt
Product Genius
william.hoejfeldt@jan-nygaard.dk


Christoffer Mikkelsen
Product Genius
christoffer.mikkelsen@jan-nygaard.dk


Niclas Storgaard
Teamleder - Product Genius
niclas.storgaard@jan-nygaard.dk


Kristian Nissen
Product Genius
kristian.nissen@jan-nygaard.dk


Henrik Søren Hansen
Leasingchef
henrik.hansen@jan-nygaard.dk


Lars Mortensen
Salgskonsulent - FlexLeasing
lars.mortensen@jan-nygaard.dk


Mikkel Bredal
Sales Manager MINI
mikkel.bredal@jan-nygaard.dk


Mathias Rasmussen
Salgskonsulent - MINI
mathias.rasmussen@jan-nygaard.dk


Cecilie Reim
Salgskonsulent - MINI
cecilie.reim@jan-nygaard.dk

København
Englandsvej 389, 2770 Kastrup
Telefon: 3259 4611
Email: info.kobenhavn@jan-nygaard.dk 
CVR: ​17858092


Vores åbningstider

Salgsafdeling

Mandag - fredag: kl. 09:00 - 17:30

Lørdag: Lukket (dog åbent 13/11 kl. 11.00 - 16.00)

​Søndag: kl. 11:00 - 16:00

Service

Mandag - fredag: kl. 08:00 - 16:00

Skadeservice

Mandag - fredag: kl. 08:00 - 16:00

​Taksering af skader:
​Mandag - torsdag: kl. 8:00 - 15:00
​Fredag: kl. 8:00 - 14:00

Reservedele og Tilbehør

Mandag - torsdag: kl. 08:00 - 16:00
​Fredag: kl. 08:00 - 15:30


Øvrige åbningstider

Salgsafdeling

01.04.2021: Lukket (Skærtorsdag)
02.04.2021: Lukket (Langfredag)
​​03.04.2021: Lukket
​04.04.2021: Lukket (Påskedag)
05.04.2021: kl. 11-15 (2. påskedag)​

17.04.2021: kl. 11.00-15.00

24.04.2021: kl. 11.00-15.00

30.04.2021: Lukket (Store bededag)​

01.05.2021: kl. 11.00-15.00

13.05.2021: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

23.05.2021: Lukket (Pinsedag)
24.05.2021: kl. 11-15 (2. pinsedag)​

05.06.2021: Lukket (Grundlovsdag)

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​

Service

01.04.2021: Lukket (Skærtorsdag)
02.04.2021: Lukket (Langfredag)
​​03.04.2021: Lukket
​04.04.2021: Lukket (Påskedag)
05.04.2021: Lukket (2. påskedag)​

30.04.2021: Lukket (Store bededag)​

13.05.2021: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

23.05.2021: Lukket (Pinsedag)
24.05.2021: Lukket (2. pinsedag)​

05.06.2021: Lukket (Grundlovsdag)

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​

Skadeservice

01.04.2021: Lukket (Skærtorsdag)
02.04.2021: Lukket (Langfredag)
​​03.04.2021: Lukket
​04.04.2021: Lukket (Påskedag)
05.04.2021: Lukket (2. påskedag)​

30.04.2021: Lukket (Store bededag)​

13.05.2021: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

23.05.2021: Lukket (Pinsedag)
24.05.2021: Lukket (2. pinsedag)​

05.06.2021: Lukket (Grundlovsdag)

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​

Reservedele og Tilbehør

01.04.2021: Lukket (Skærtorsdag)
02.04.2021: Lukket (Langfredag)
​​03.04.2021: Lukket
​04.04.2021: Lukket (Påskedag)
05.04.2021: Lukket (2. påskedag)​

30.04.2021: Lukket (Store bededag)​

13.05.2021: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

23.05.2021: Lukket (Pinsedag)
24.05.2021: Lukket (2. pinsedag)​

05.06.2021: Lukket (Grundlovsdag)

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​


Medarbejdere


Daniel Bach Jensen
Salgskonsulent - BMW
daniel.jensen@jan-nygaard.dk


Mads Kirkegaard
Salgskonsulent - BMW
mads.kirkegaard@jan-nygaard.dk


Kasper Rasmussen
Salgskonsulent - BMW
kasper.rasmussen@jan-nygaard.dk


Oliver Lønberg Petersen
Salgskonsulent - BMW
oliver.petersen@jan-nygaard.dk


Nicki Manhattan
Salgschef
nickim@jan-nygaard.dk


Claus Kirkegaard
Head of Corporate Sales
claus.kirkegaard@jan-nygaard.dk


Emilia Naomi Fick
Salgskonsulent - Corporate Sales
emilia.fick@jan-nygaard.dk


Julius Max Møller
Salgskonsulent - Corporate Sales
julius.moeller@jan-nygaard.dk


Mathias Weber
Product Genius
mathias.weber@jan-nygaard.dk

Hillerød
Lodbrogsvej 5, 3400 Hillerød
Telefon: 7070 7667
CVR: ​17858092


Vores åbningstider

Salgsafdeling

Mandag - fredag: kl. 09:30 - 17:30

Lørdag: Lukket (dog åbent 13/11 kl. 11.00 - 16.00)

​Søndag: kl. 11:00 - 16:00

Service og reservedele

Mandag - fredag: kl. 07:30 - 16:30


Øvrige åbningstider

Salgsafdeling

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​

Service og reservedele

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​

Medarbejdere


Emil Empacher
Salgschef - BMW
emil.empacher@jan-nygaard.dk


Michael Carlsen
Salgskonsulent - BMW
michael.carlsen@jan-nygaard.dk 


Emil Juel Petersen
Product Genius
emil.petersen@jan-nygaard.dk


Patrick Hovmand
Product Genius
patrick.hovmand@jan-nygaard.dk

Glostrup
Erhvervsvej 1, 2600 Glostrup
Telefon: 4588 6600
Email: info@jan-nygaard.dk
CVR: ​17858092


Vores åbningstider

Service

Mandag - torsdag: kl. 08:00 - 16:00

Fredag: kl. 8:00 - 15:30

Aflevering/afhentning af bil:
Mandag - fredag: kl. 7:00 - 18:00

Skadeservice

Mandag - torsdag: kl. 08:00 - 16:00

Fredag: kl. 8:00 - 15.30

Taksering af skader:
Mandag - fredag: kl. 9:00 - 15:00

Reservedele og Tilbehør

Mandag - torsdag: kl. 08:00 - 16:00

​Fredag: kl. 8:00 - 15:30


Øvrige åbningstider

Service

01.04.2021: Lukket (Skærtorsdag)
02.04.2021: Lukket (Langfredag)
​​03.04.2021: Lukket
​04.04.2021: Lukket (Påskedag)
05.04.2021: Lukket(2. påskedag)​

30.04.2021: Lukket (Store bededag)​

13.05.2021: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

23.05.2021: Lukket (Pinsedag)
24.05.2021: Lukket (2. pinsedag)​

05.06.2021: Lukket (Grundlovsdag)

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​

Skadeservice

01.04.2021: Lukket (Skærtorsdag)
02.04.2021: Lukket (Langfredag)
​​03.04.2021: Lukket
​04.04.2021: Lukket (Påskedag)
05.04.2021: Lukket (2. påskedag)​

30.04.2021: Lukket (Store bededag)​

13.05.2021: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

23.05.2021: Lukket (Pinsedag)
24.05.2021: Lukket (2. pinsedag)​

05.06.2021: Lukket (Grundlovsdag)

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​

Reservedele og Tilbehør

01.04.2021: Lukket (Skærtorsdag)
02.04.2021: Lukket (Langfredag)
​​03.04.2021: Lukket
​04.04.2021: Lukket (Påskedag)
05.04.2021: Lukket (2. påskedag)​

30.04.2021: Lukket (Store bededag)​

13.05.2021: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

23.05.2021: Lukket (Pinsedag)
24.05.2021: Lukket (2. pinsedag)​

05.06.2021: Lukket (Grundlovsdag)

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​


Ishøj
Baldersbækvej 13, 2635 Ishøj
Telefon: 4345 9933
Email: ishoj@jan-nygaard.dk 
CVR: ​17858092


Vores åbningstider

Service

Mandag - fredag: kl. 08:00 - 16:00

Reservedele og Tilbehør

Mandag - fredag: kl. 08:00 - 16:00
​Fredag: 08:00 - 15.30


Øvrige åbningstider

Service

01.04.2021: Lukket (Skærtorsdag)
02.04.2021: Lukket (Langfredag)
​​03.04.2021: Lukket
​04.04.2021: Lukket (Påskedag)
05.04.2021: Lukket (2. påskedag)​

30.04.2021: Lukket (Store bededag)​

13.05.2021: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

23.05.2021: Lukket (Pinsedag)
24.05.2021: Lukket (2. pinsedag)​

05.06.2021: Lukket (Grundlovsdag)

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​​

Reservedele og Tilbehør

01.04.2021: Lukket (Skærtorsdag)
02.04.2021: Lukket (Langfredag)
​​03.04.2021: Lukket
​04.04.2021: Lukket (Påskedag)
05.04.2021: Lukket (2. påskedag)​

30.04.2021: Lukket (Store bededag)​

13.05.2021: Lukket (Kristi himmelfartsdag)​

23.05.2021: Lukket (Pinsedag)
24.05.2021: Lukket (2. pinsedag)​

05.06.2021: Lukket (Grundlovsdag)

24.12.2021: Lukket (Juleaftensdag)
25.12.2021: Lukket (1. juledag)
​​26.12.2021: Lukket (2. juledag)​

31.12.2021: Lukket (Nytårsaftensdag)
​01.01.2022: Lukket (Nytårsdag)​


SKRIV TIL OS
Hvis De har spørgsmål. eller du ikke fandt hvad De søgte, så er vi altid klar til at hjælpe Dem.
Skriv til os, så vil vi kontakte Dem hurtigst muligt.


FIND JAN NYGAARD AS

Showroom og værksteder

Kgs. Lyngby
BMW & MINI Showroom

Firskovvej 33
2800 Kgs. Lyngby

København
BMW & MINI Showroom og værksted

Englandsvej 389
2770 Kastrup

HillerødNy lokation
BMW Showroom og værksted

Lodbrogsvej 5
3400 Hillerød

Værksteder

Ejby
BMW & MINI værksted

Erhvervsvej 1-7
2600 Glostrup

Ishøj
BMW & MINI værksted

Baldersbækvej 13
2635 Ishøj